دوشنبه 27 فروردین 1403نوشته شده توسط:admin دسته خبر:10 تاریخ انتشار:شنبه 16 فروردین 1399 تعدادبازدید:1636 نسخه مناسب چاپ
در حال بروزرسانی


تاریخچه شهر آب بر.

آب بر یکی از روستاهای بزرگ شهرستان طارم در سده های قبل و متشکل از محلات نظر آباد، قنبر آباد، پیر همدان و ... بوده و پس از زلزله سال 1369 طارم، جمعیت روستاهای جمال آباد و باکلور که در مرز استان گیلان  و زنجان می باشد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آب بر اسکان داده شد و جمعیت و مساحت روستا رشد چشمگیری یافت. اداره روستا در آن زمان بر عهده بنیاد مسکن بود و کالبد و بدنه اصلی شهر در آن زمان شکل گرفته است. با توجه به موقعیت جغرافیایی آب بر که در مرکزیت شهرستان واقع گردیده و استقرار تدریجی ادارات دولتی و خدمات تجاری و به بنا به درخواست مردمی همت ریش سفیدان، در سال 1377 با تصویب هیات وزیران، آب بر بعنوان  شهر و مرکز شهرستان طارم معرفی گردید. در آن زمان با معرفی آقای کلانتری بعنوان اولین شهردار از سوی استاندار وقت وظایف متعددی از قبیل کارهای عمرانی شهر، احداث و تنظیف معابر را به شهرداری واگذار گردید.

 در حال حاضر شهرداری آب بر با ورود به دهه سوم خدمتگزاری با کسب درجه 5 و  با داشتن 50  نفر پرسنل رسمی، پیمانی، قراردادی ثابت و موقت در بخش اداری خدمات شهری، فضای سبز و مدیریت بحران به انجام وظیفه مشغول می باشد.